KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14818025
nr 1481 8025
Carl Delden
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
Carl Delden, född 1906 i Söderköping, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 20:50:11
8/8 07:37:36